| RaulGeorge798 a întrebat:

Hei,am o mica intrebare, la un telefon cu memorie interna mai slaba pot sa fac in asa fel k toate aplicatiile sa se salveze pe cardul de memorie (in caz ca as avea memoria interna full)? DAU FUNDA NU GLUMESC!

Răspuns Câştigător
| Mayuri a răspuns:

Daca ai Android, in setarile telefonului ai undeva la "memorie si stocare" optiunea sa instalezi aplicatiile download-ate pe cardul de memorie.

| RaulGeorge798 explică (pentru Mayuri):

O sa-mi cumpar un telefon Allview A4DUO,are android 4.2.2 jelly bean, se poate face chestia asta la el?big grin sau daca ar fi un android mai slab s-ar putea face?big grin

| Mayuri a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Telefonul vechi avea pe el un Android 2.3.6 si isi instala automat tot ce descarcam pe cartela de memorie. Din curiozitate am cautat atunci in setari si am gasit optiunile respective, si ma gandesc ca daca pe o versiune de Android mai putin avansata s-a putut face asta nu vad de ce pe una dintre ultimele nu s-ar face, ar fi absurd. Si din cate stiu eu, Allview aA4Duo are 4GB memorie interna. Totusi daca vrei sa te joci pe telefon, ia-ti un Evolio Happy, merge impecabil. Eu am vandut Allview-ul meu dupa 2 saptamani cand trebuia sa incarc bateria de 2 ori pe zi.

| RaulGeorge798 explică (pentru Mayuri):

Ms mult apropo daca ma intelegi... (nu se poate mai mult man, 350 RON o sa-mi iau ALLVIEW A4 DUO) cand o sa lucrez eu peste 1 an o sa-mi cumpar un V1 VIPER sau SAMSUNG s4 cam asa... in fine thanks

| Mayuri a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Nervi placuti cu bateria atunci laughing

| RaulGeorge798 explică (pentru Mayuri):

Vad eu cat tine depinde si de produs daca e nou sau vechi dar eu imi iau NOU telefonul sa numai am treaba cu el + ca doar stau pe FB si ma joc putin subway surfers sau FLICK SHOT... chiar asa de rapid cum spui tu e imposibil sa se consume ce SMARTPHONE ar mai fi? straight face|

| Mayuri a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Ca si S4, doar ca macar la ala o incarci o data pe zi laughing

| RaulGeorge798 explică (pentru Mayuri):

Atunci o... o sa mai vad ce se poate face (poate un SONY XPERIA U) laughing...