| Andytza03 a întrebat:

Hei. Am o mică problemă, azi mi-am achiziționat un Samsung Galaxy S3 Mini iar când am introdus cablul de date în unitate (pentru a adăuga niște muzică) a început să se încarce și bateria!

Cum pot dezactiva să nu se mai încarce în acel timp?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Nu poti dezactiva asta, asa se intampla la toate telefoanele cu sistem de operare android si Apple.

| bezea14 a răspuns:

Nu poti, asa se intampla la toate dar nu afecteaza cu nimic nici telefonul nici calculatorul... + te ajuta ca se si incarca telefonul...

| tranquilaaa a răspuns:

Buna! acelasi lucru mi se intampla si mie... nu cred ca poti dezactiva acea optiune. Asta se intampla cand cablul de date nu face conectiunea cu compterul si confunda firele de legatura si de aceea se incarca bateria. Cand cablul face conexiunea iar tu descarci muzica, o sa vezi ca nu o sa se mai incarce bateria. Sper ca ti-am fost de folos happy