| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. Am o problema cu telefonul. De ceva timp incoace i se face ecranul alb si isi revine doar prin socuri insa ieri cand am vrut sa ii dau mesaj unei prietene s-a repetat procesul insa telefonul nu si-a mai revenit. Ce ar putea avea? Am nevoie de numerele de telefon din el.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gresala ta ca ai trecut agenda in telefon, niciodata sa nu faci asta, ca daca strici sau pierzi telefonul s a dus agenda, dar daca o ai pe sim atunci toata agenda este salvata, iar daca telefonul este android o poti conecta cu contul tău google si ai toata agenda salvata in calculator, faci un backup la agenda si o ai in siguranta, acum tot ce trebuie sa faci este sa duci la reparat telefonul îi v a schimba touchul si il reopară, dar depinde de model cit va costa reparatia, oricum va fi peste 150 lei reparatia asta e clar, de unde esti?

| Ruxandra15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Unde sa imi intre peste 200 de contacte pe o carteluta? Mai aveam si 2000 de mesaje si niste poze vreo 50 la numar destul de importante

| Ruxandra15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E un Nokia vai si amar de el dar pentru mine era bun pentru ca scriu multe mesaje vreo 300 pe zi. Brasov. Telefonul e Nokia asha200 parca sau Asha 210 nu mai stiu exact

| silicalex1999 a răspuns:

Este din soft daca imi spui ce telefon este iti zic si cam cat costa

| Ruxandra15 explică (pentru silicalex1999):

Ori Nokia Asha 200 ori Asha 210. M-am obisnuit cu el si imi place fiinda scriu repede mesaje pe el. Momentan am un Samsung dar nu pot sa scriu mesaje calumea si e enervant