| anonim_4396 a întrebat:

Hei... am o problema cu telefonul (Samsung Galaxy S3 Neo)... de doua zile cand il bag la incarcat se incarca foarte incet, de exemplu ieri seara l-am lasat 40% iar dimineața era incarcat doar pana la 82%. Dacă stau cu el la incarcat si ma 'joc' pe el sau vorbesc pe net nu se incarca deloc (apare ca se incarca, dar procentajul ramane la fel) si cand il scot de la incarcat imi arata mai puțin, pe scrut nu se incarca desi arată. Aveti vreo idee ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sophya028 a răspuns:

Schimba-ti incarcarcatorul. Daca nici asa nu merge schimba bateria, iar daca niciuna din aceste 2 solutii nu functioneaza cel mai bine si mai sigur ar trebui sa-l duci la reparat.

9 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Schimba incarcatorul.

| Alicezzz a răspuns:

Schimba incarcatorul. Am påtit si eu la un S6 edge si l am schimbat acum in 40 de minute bateria full. Bafta

| dulgherunicu a răspuns:

Daca ai incarcator original atunci este de vina bateria

| Vickyy a răspuns:

Buna!
Pentru inceput ai putea incerca un alt incarcator, pentru a exclude posibilitatea ca acesta sa fie defect. Daca nici asa nu merge, inseamna ca ai probleme cu mufa de alimentare din telefon și prin urmare va trebui sa mergi la un service autorizat.

| RalucaRallu15 a răspuns (pentru Vickyy):

Am încercat si cu alt incarcator, si sincera sa fiu cam tot asa face... dar acum am schimbat doar firul USB si se incarca... dar sa vedem cât funcționează. Mulțumesc

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Hmm cred că ar fi bine să îți lași bateria inteun loc rece (nu în frigider ) în o camera mai rece vreo 1-2 zile apoi baga la loc bateria în telefon si ar trebui să se repare problema, FUNDA?

| RalucaRallu15 a răspuns (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Mulțumesc, voi incerca

| RalucaRallu15 a răspuns:

Va mulțumesc mult. Dar recunosc ca am încercat si sa schimb bateria, si incarcatorul, am resetat telefonul, am instalat aplicații pentru "îmbunătățirea baterie" si nimic. Cred ca cel mai bine e sa il arunc si aia e. Va mulțumesc inca o data pentru răspunsuri happy

| bulangiul12345 a răspuns:

La inceput, incerca sa schimbi incarcatorul, daca nu ia-ti alta baterie, s-au reparo pe aceasta la un profesionist