| DeMi0806 a întrebat:

Hei! Am o problema cu telefonul, Samsung J3 2018. L-am luat acum 3-4 luni, nu e replica sau ceva, si se stinge foarte des si se descarcà extrem de repede. Adica pur si simplu stand pe el, se restarteaza. Azi s-a intamplat asta de vreo 3 ori intr-o ora jumatate. Si se descarca foarte repede, si brusc, avand in vedere ca acum vreo jumatate de luna nu facea asa, si bateria tinea mult. Telefonul e al mamei mele, are doar cateva aplicatii, si putine poze, adica nu e super incarcat.
Ce as putea face? Nu face bateria atingere?
Telefonul e nou si nu l-am scapat in apa, au lucruri de genul. Pur si simplu m-am trezit cu problema asta.
Ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acelasi model varianta 2017. Ieri am patit ca intr-o ora sa isi dea de trei ori singur restart in timp ce jucam Real Racing 3.

De ce isi da restart singur?

In primul rand verifica actualizarile de software. Daca sunt disponibile actualizari,descarca si actualizeaza software-ul.

Posibil o aplicatie instalata in telefon sa forteze inchiderea telefonului. Un fel de "scurt circuit" intern.

Telefonul isi poate da restart singur si atunci cand este prea solicitat,iar telefonul e prea incalzit.

Eu am dupa ce am instalat actualizarea de software ( actualizare despre care nu stiam,pentru ca nu am verificat de ceva timp ) i-am facut telefonului si o revenire la setarile din fabrica. Acum problema a fost remediata. Cel putin asa cred.
Daca in cazul tau problema continua, atunci mergi intr-un service GSM si vor gasi ei solutii de rezolvare.

Referitor la baterie: cand telefonul nu e folosit datele, bluetooth, wifi sa ramana dezactivate. Luminozitatea nu trebuie sa fie prea puternica. Inchide aplicatiile care ruleaza si foloseste aplicatia device maintenance. Totusi daca problema nu se rezolva recomand si aici un service pentru inlocuirea bateriei. Oricum, acum cam toate telefoanele vin cu baterii care pot fi scoase din telefon doar la service.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Returnează-l, nu e vina ta că e stricat vina e a celor ce l-au fabricat!

| TheMadKing a răspuns:

Iti recomant sa ii faci un restart