| Mitzzzzzzu a întrebat:

Hei...

Am o problema la telefon: azi dimineata a sunat alarma sa ma trezesc, am dat amanare si am fost pana la bucatarie. Cand m-am intors telefonul meu credeam ca era inchis, si nu stiam de ce. Am incercat sa il deschid, am apasat de mai multe ori butonul de pornire si celelalte butoane si nimic.

Dupa 10 minute, incepuse din nou alarma sa sune si nu inteleg de ce, pentru ca nu merge nici touch-ul si nici butoanele. Sa scot bateria nu pot pentru ca e un Sony Xperia P, si nu se poate scoate capacul, ca la alte telefoane. ( a incercat tata sa deschida suruburile dar are un mecanism mai ciudat carcasa si nu a reusit sa deschida de tot )

A trecut cam o ora, doua de cand s-a "blocat" si pana la urma, nu stiu cum, s-a stins alarma. In fine, eu am incercat si sa iau programe ca sa controlez telefonul de pe calculator, dar nu functioneaza, ca nu e rootat telefonul -.-, si daca stiti vreun program de genu ce nu necesita rootare in afara de My Phone Explorer, care nici el nu functioneaza, v-as ruga sa imi spuneti...

Inafara de a-l duce la service, ce as putea face eu ca sa il repar? Ca nu pot sta prea mult fara telefon, ca altele vechi le-am aruncat sau le-am dat cuiva, si nu am alt telefon pe care il pot folosi cat e la service.

P.S.: Daca ajuta la ceva, eu am Android Jelly Bean (4.1.2 mi se pare), nu Icecream Sandwich.

2 răspunsuri:
| alexgaga123 a răspuns:

Poate bateria te lasa sau cv la ecran

| Mitzzzzzzu explică (pentru alexgaga123):

Nu e vorba de baterie, a stat la incarcat toata noaptea si e destul de nou telefonul oricum... Ecranul, nu stiu ce sa zic, ca nu merge nici el, nici butoanele -.-... ma rog, mersi oricum pentru intentie ^^