| andreea964 a întrebat:

Hei sad, Am scapat telefonul in apa călduța (e un Nokia), aproape fierbinte, si a stat aprins cam 5 min. si am crezut ca merge dar după aia s-a închis. L.am repornit din nou dar imi raspunde doar cu o vibrație iar ecarnul nu se aprinde. Crezi că s.au distrus plăcuțele din cauza ca am umblat la el cat era umed? Oare iși mai revine? acum l.am lăsat sa se usuce. Heeeeeeeeelp! (Ofer cea mai maree fundăă)

4 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Baga-l in orez si lasa-l 24 de ore, daca nu isi revine nu cred ca mai ai ce sa-i faci.

| Mircea049202 a răspuns:

Încearcă sa'l pui intr'o punga de orez cum a zis Betty o zi, daca se poate intr'un loc cald(lângă calorifer) si daca nu se mai deschide e mort. Daca il închideai imediat și făceai treaba asta șansele sa fi mers erau destul de mari.

| Dany_Daniel_1995 a răspuns:

E bine cum zic ei dar eu după ce l-am scăpat in lapte a mers si doua seri mai târziu mi se terminase bateria si următoarea zi ecranul era tot alb.(făcea fițe după ce l-am scăpat)

| andreea964 explică (pentru Dany_Daniel_1995):

Atunci cand incerc sa il aprind vibreaza doar ( asa facea si inainte cand il porneam), si nu se aprinde. Crezi ca are sanse sa.si revina? Inca nu l.am bagat in priza il mai las putin.