| IuliiMD a întrebat:

Hei.Am si eu o intrebare,este posibil daca atunci cand am incercat sa imi scot cartela Orange prepay din telefon am rupto sa primesc alta cu acelasi numar de telefon? Mentionez din nou,nu am abonament Orange, doar cartela prepay.Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Da poti primi alta cartela gratuit daca ai o anumita vechime. stiam ceva de minim 6 luni., s-au contracost 5euro si cu credit, dar numerele de telefon nu le poti recupera.
Si eu am schimbat una ca era uzata si am primit o noua cartela la cererea mea.

| IuliiMD explică (pentru octav005):

O pot primi si daca nu mai am cartela veche?

| octav005 a răspuns (pentru IuliiMD):

Da. sigur. ei nu au ce face cu o cartela uzata s-au rupta. te duci la o reprezentanta Orange

| IuliiMD explică (pentru octav005):

Ok,multumesc foarte mult!

| Bula a răspuns (pentru IuliiMD):

Daca n-ai cartela veche, atunci la ce sa-ti dea dublura?

| CuriousStuff a răspuns (pentru IuliiMD):

Auzi si la asta. laughing Ca nu au nevoie de cartela uzata...
Nu o sa-ti dea cartela noua daca nu o ai pe cea veche. Din simplul motiv ca nu ai cum sa demonstrezi ca acea cartela a fost a ta. Nu e logic? Nu dai buletinul cand iti cumperi PrePay. Asa as putea si eu sa cer o inlocuire pentru cartela ta si Orange-ul mi-ar da numarul tau. laughing

| Celcareajuta a răspuns (pentru CuriousStuff):

Imi place ca se da funda la raspunsul pe care il asteapta/prefera autorul intrebarii si nu la raspunsul corect! laughing gen funda la cel mai bun raspuns pentru mine! laughing

7 răspunsuri:
| IuliiMD explică:

Am dat fundita cui a avut dreptate.Am fost la Orange si le-am explicat angajatiilor ce s-a intamplat, si tot ce a trebuit sa fac a fost sa le spun 3 numere de telefon apelate de mine in ultima luna.Si mi-am primit cartela.Deci am dat funda pe merit :*