| Yxha12 a întrebat:

Hei, am si eu o problema cu telefonul. Am Samsung a70 de aproape 2 ani si daca stau pe el se descarca, trebuie sa-l inchid de tot ca se se incarce si atunci foarte greu. Oare e de la incarcator? Sau bateria trebuie schimbata?

Răspuns Câştigător
| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Nu mă consider expert tehnic și nici nu sunt, dar știu că în general bateriile la telefoane rezistă între 2 și 5 ani.

Dacă utilizați extrem de mult telefonul cât timp este în priză, îl scoateți și îl puneți înapoi etc, evident vor apărea probleme.

Am avut și eu o problemă simulară cu o tabletă Samnsung, și o utilizam des cât timp era în priză, și s-a frecat mufa. Se încărca/deschidea greu etc, și o aveam de ceva ani și era bună! Încă o am.

Sugestia mea este să vă duceți la un expert ceva, că problema nu cred că se rezumă doar la schimbarea bateriei sau încărcătorului. Normal este să folosiți încărcătorul original de la telefon.

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Problema pare a fi de la baterie. Eu zic sa ne asteptam ca telefoane ce urmeaza sa apara pe piata la preturi de 600-1000 de lei sa fie pocnitori, nu calitate ca acum 3-4 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga un ac si curata usb-ul

| Mtoni a răspuns:

Nici eu nu sunt expert dar am pățit cu un LG care se încărca foarte greu, am schimbat bateria și s-a rezolvat.