| Betty1996 a întrebat:

Hei! am si eu o problema.saptamana trecuta mi s-a furat telefonul in autobuz, un Samsung galaxy s4.am fost la politie dar mi-au zis ca trebuie sa le aduc actele telefonului,problema e ca eu nu le am pentru ca am cumparat telefonul de la cineva de care nu mai pot sa dau, pentru ca numarul lui era in telefonul meu.am cutia si accesoriile telefonului.am inteles ca se poate gasi un telefon prin imei. daca nu am actele lui ma poate ajuta politia? multumesc.

1 răspuns:
| doryan4u a răspuns:

Si mie mi-a fost furat telefonul si am mers la politie ei normal al trebui sa iti ceara cutia lui ca sa ia seria de pe ea dar mai intai spune-le despre situatia ta si eu am fost in aceeasi situatie tot cu un telefon luat de la cineva fara acte la telefon sa le spui ca ai cutia si sa le explici situatia ei trebuie sa te ajute!