| Ioana_Denisa_1984 a întrebat:

Hei, am si eu un iphone dar e gasit si nu-i stiu icloudul? Pot face ceva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa il predai la politie

| gelu1970 a răspuns:

Nu prea poți. Gasit sau furat, in functie de IOS instalat, proprietarul poate sa il localizeze chiar si dupa un reset daca a avut configurat telefonul pentru asemenea situație.

| Bogdan70001 a răspuns:

Este un iOS cu un bug major prin care scapi de cont doar spamand 888888 sau 000000 de cateva ori, dar nu stiu daca ai norocul sa prinzi un astfel de tel

| Ensiferum a răspuns:

Da dar e complicat si nu cred ca ai sanse sa gasesti pe cineva sa ti-l faca, prea multe genii in service-urile de telefoane de pe la noi care nu se complica. Eu personal am avut aceeasi problema, am gasit un 6s in Belgia si proprietarul nu l-a mai cautat dar avea icloud-ul blocat. Am reusit personal cu greu sa ii schimb adresa mac a placii de baza si sa ii scriu alt soft.

| seularts a răspuns:

Eu zic sa il duci inapoi de la cine l-ai furat. Oricum IPhonu-rile sunt cele m-ai varza telefoane.