| lucky2000 a întrebat:

Hei. Am un iPhone 6 si de curand a inceput sa-mi joace feste. De doua ori mi s-a intamplat sa ies afara(acum cateva zile) cu bateria incarcata si in timpul unui apel sau chiar la o simpla folosire sa mi se opreasca si la repornire sa avertizeze ca e nevoie sa fie conectat la incarcator. Mai multe persoane mi-au spus ca cel mai probabil s-a intamplat din cauza frigului. Astazi, din senin telefonul meu s-a oprit, la prima încercare nu a pornit, urmând ca la a doua sa se aprindă ecranul dar nimic altceva. Statea aprins, ecranul alb, timp de 10 minute pana l-am oprit. L-am lasat putin cca. 10 min. si a pornit. Acum merge, funcționează normal. Stie cineva care a fost cauza sau daca e ceva grav? Daca este neaparata nevoie de service sau daca poate fi din cauza bateriei?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Frigul afecteaza cel mai mult iPhone-urile. Sunt subtiri si bateria nu e acoperita cu un strat gros.
Daca acum functioneaza perfect a fost de la frig. Poate ai schimbat temperatura rapid, l-ai pus la caldura dupa la frig si tot asa.
Daca mai face asemenea figuri, recomandat ar fi sa il duci la service sa verifice bateria. Bafta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e din cauza bateriei.

E stricat.

Data viitoare sa iei un telefon care nu costa firma 80% și calitatea 20%