| RalucaaaAdda a întrebat:

Hei.Am un Nokia Asha 302 si nu imi merg aplicatiile (Whatsapp, Opera mini, Youtube) fara mb.Ce trebuie sa-i fac ca sa mearga si cu wifi?

3 răspunsuri:
| NeluFerchi a răspuns:

Trebuie sa ai o sursa de internet wifi de la un router. intri in meniu si ar trebui sa gasesti setari (conexiuni) wireless- pornesti wireless-ul si va gasi reteaua la care te poti conecta; daca e parolata va trebui sa bagi parola, sau unele routere au un buton pe care daca il apesi opreste' parola 1-2 min. cat tu te conectezi. la routerele romtelecom parola e scrisa pe spate daca nu a fost schimbata ^_^

| RalucaaaAdda explică (pentru NeluFerchi):

Da wifi..stiu cum sa-l activez..si merge..doar ca nu imi merg apricatiile.

| NeluFerchi a răspuns:

Numa la un servis gsm sa mergi