| crybaby220 a întrebat:

Hei. Am un S7 edge. Stiu ca e rezistent la apa, dar totusi mi-e frica sa ii fac asta. Ati incercat cu al vostru? Daca da, a mai functionat la fel?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E water resistant nu waterproof. Diferent? Rezistent la apa inseamna ca poti sa-l stropesti, sau sa-l ploua si o sa functioneze si dupa, insa daca il bagi intr-un pahar de apa se strica si garantia nu ti-l mai repara. Daca era waterproof puteai sa-l si scufunzi si nu patea nimic, dar nu e, asa ca nu il baga in apa, poti sa torni niste apa pe el dar nu mai mult de atat daca vrei sa fii sigur ca o sa mai functioneze dupa.

2 răspunsuri:
| jon987654321 a răspuns:

Eu am un s5 neo si l am bagat in cadă de vreo 3, 4 ori, l am sters si merge perfect.

Răspuns utilizator avertizat