| Aandr2 a întrebat:

Hei,am un Samsung Galaxy A8 2018 si am folosit aplicația Folder Securizat pentru ascunderea unor poze. Problema este ca nu stiu unde pot vedea acele poze!? Sau le-am,, pierdut "?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Tot in folderu securizat dupa ce obtii acces-ul cu parola sau amprenta.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Trebuie să activezi folderul securizat si să intri in el, eventual in galeria din folderul securizat. Singurul lucru in care nu am incredere in acest folder securizat, e că pui in el poze sensibile, și totuși vezi că acest folder securizat mănâncă sute de mb, iar asta mă face să mă gândesc dacă nu cumva conținutul din folderul securizat este cumva trimis sau accesat de dezvoltatori.

| Ineys a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Cel mai probabil sunt "criptate" sa zic asa acele documente/poze, etc pe care le lui in folderul securizat. Daca vrea Samsung sa-ti ia pozele din telefon o face si fara folderu ala. In plus de ce... ca era sa zic ceva, ar vrea Samsung sa-ti vada tie pozele in puta goala?
E o prostie la fel de mare ca aia cum ca nu stiu cine iti asculta telefonul. Nimanui nu-i pasa de tine, de mine sau de persoanele de rand.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Ineys):

Ascultă... google încearcă să obțină cat mai multe detalii despre tine, și apoi profilul tau să fie vandut spre anumite corporații publicitare, pentru a fi ținta lor. cat despre datele tale, să știi că nimic nu este in deplină siguranță atat timp cat este pe internet. te-ai gandit ca folderul ascuns ar putea fi tocmai accesibil la datele tale cele mai sensibile? cat despre ascultatul telefoanelor, e asemănător Facebook. in 2015 am avut niste conversații mai ciutate. si ghici ce! când ajung la spital, cineva sa imi citeze la mișto ceva ce i-am scris chiar fetei pe care o iubeam. atunci am știut ca totul este păstrat dar si accesat de către corporațiile secrete, care au intenții ascunse.