| Anonim13777 a întrebat:

Hei.Am un telefon Huawei ascend p6, are memoria mare, deci nu mi -am luat card.In ultimul timp,nu mai am memorie deloc,si am sters poze,jocuri,si altele si ttot nu am,iar pozele le scoate cu purici,si are camera destul de mare,inainte nu era asa, ce are? ce as putea sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Incearca un wipe data factory reset!
Pasi pentru a face asta in caz ca nu sti!

1.Inchide telefonul!
2.Ti apasat pe butonul power si pe volume up(+) in acelasi timp pana se deschide telefonul si boot-eaza in bios
3.Alegi comanda wipe data factory reset plimband-ute prin comenzi cu butoanele de volum si selectand wipe data cu butonul power
4.selectezi cu butonul power comanda yes

Funda?

| Anonim13777 explică (pentru Baldovin_Antonio_1999):

Asa am facut anul trecut, dar pozele au ramas, si toate aplicatiile, doar mesajele au fost sterse, si memoria a ramas la fel

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns (pentru Anonim13777):

Acum na...trebuie sa stii ca chiar daca tu ai o memorie mare o buna parte din ea nu iti este accesibila datorita faptului ca si Androidul trebuie sa fie pus pe cvhappy.Ma indoiesc totusi ca wipe data factory reset nu sterge alpicatiile si pozele, cei drept nu pe cele din fabrica! Ce-ti recomand e sa conectezi telefonul pa pc, sa intri in DCiM si sa stergi/muti toate pozele, in ceea ce priveste aplicatiile nu le sterge din pc ca tu s-ar putea sa faci cv dezastru pe acolo.Mai bine stergele manual!

3 răspunsuri:
| Ionete_Cristian-Ovidiu_1990 a răspuns:

Ia-ti card ce e asa de greu