| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Am un telefon LG K3 4G care a fost blocat pentru că a fost introdusa parola greșit. Îmi cere să introduc pinul de siguranță insă nu știu ce cod aș putea pune (telefonul a fost resetat prin octombrie dar nu a fost folosit prea mult). Menționez că nu pot face nimic, nu pot vedea oră, dată sau să schimb luminozitatea. Am încercat să-l resetez din butoane, însă nu a mers căci nu are nicio reacție. (telefonul nu are cartelă și nici cont de google/email). Aș putea să-l repar cumva acasă? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Te pot ajuta. Dar e mai complicat si ai nevoie de o memorie externa si acces la internet prin wi-fi.

| EusuntAnonima2 a răspuns (pentru viavo):

Nu mă prea pricep. Internet prin Wi fi as putea lua de la telefon, memorie externa?

| viavo a răspuns (pentru EusuntAnonima2):

Card de memorie