| Lariiiiiiii a întrebat:

Hei,as vrea sa imi cumar un Iphone 4s 16 gb si iOs 7 la mana a doua.
Cum as putea, imi este frica sa nu iau teapa.Cum imi pot da seama ca este original?
Pe carcasa din spate care scrie : Made in California, Ansambled in China.Asta e o chinezarie?! Este prea scump unul nou si vreau la mana a doua dar nu chinezarii si un site de incredere.Si ce scrie pe carcasa originala?
Dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Buna.
Trebuie sa scrie Made in California si Ansambled in California.
Daca scrie Ansambled in China, este chinezarie, chiar daca partile telefonului sunt create in California, degeaba, ca acelea sunt puse in functiune in China, si daca nu sunt puse bine. e nasol.
Deci, fii sigura ca daca specifica ceva de China, este chinezarie.
Poate sa fie si Made in USA sau orice alta tara engleza, la fel si la Ansambled, inseamna ca telefonul este original.
Eu as zice sa iti iei un Samsung 4S, e mai bun decat iPhone.
IPhone-ul 4 mai ales, este deja vechi aparut si aproape toti adolescentii il au, insa Samsungul e si mai bun, e si mai popular, daca asta vrei.
IPhone-ul are un touch aspru, iar daca iti instalezi diferite aplicatii precum ( Facebook, Messenger, Yahoo, Ask, Tumblr, Instagram, Programe de edit si cateva jocuri + poze in galerii) va avea un lag fenomenal.
Stiu asta de la o prietena care are iPhone 4S, are destul de multe aplicatii pe care sigur si tu ti le vei instala+ jocuri, si multe poze, si i se incarca foarte greu, merge in reluare.
Acum, si-a luat Samsung 5S si e mai multumita de el, are si mai multe aplicatii ca pe iPhone si ii merge si mai bine.
Fa cum vrei, oricum, originalul si fake-ul, nu difera mai deloc, e acelasi telefon, doar de fita e chestia cu "originalul", ca sa stie lumea ca ai bani.
Bafta!

| Lariiiiiiii explică (pentru NH4OH):

Multumesc de raspuns, tocmai detin un Samsung Galaxy e Ok dar mi-as lua un iPhone laughing

1 răspuns: