| BiancaMB a întrebat:

Hei, aseară camera mea de la telefon cea frontala nu mai merge, efectiv nu i-am făcut nimic, am vorbit ultima data pe camera ziua și seara camera nu mai mergea. Se deschide, rămâne gen ca și cum as încerca să fac poza după se închide cu tot cu aplicație și apare ecranul negru când dau pe camera frontala.
(Huawei P Smart Z) De la ce poate fi?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defect la senzorul de la camera. Daca ai garantie pe el mergi la magazinul de unde a fost cumparat si te ajuta. Daca nu cauta un service bun si te rezolva acolo.

| BiancaMB explică (pentru Wr3nch):

Pai și cât m ar costa

| Wr3nch a răspuns (pentru BiancaMB):

Poti incerca sa iti copiezi pozele pe Google Photos si ce iti mai trebuie pe Google Drive sau un PC si sa dai un reset inainte. Daca face la fel mergi la service. Nu pot estima un pret, depinde de zona si firma in sine.

| BiancaMB explică (pentru Wr3nch):

I am dat și tot degeaba apare negru tot când se deschide camera și rămâne blocat