| AlexGeorgian1998 a întrebat:

Hei...cand vreau sa activez netul pe telefon(date mobile) imi apare un mesaj "trebuie sa activati roaming de date pentru acest SIM ce poate atrage costuri importante de roaming! sunteti sigur ca activati roaming de date si ca selectati acest SIM?" de ce imi apare asa? trebuie telefonul decodat sau ceva? mentionez ca am bagat cartela de cosmote in telefon adus din Germania (mobistel)

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa apare la toata lumea pentru a preveni costurile.

| DropZone a răspuns:

Aceasi problema o am si eu.Ce telefon ai si din ce tara l.ai cumparat..Sar putea sa te pot ajuta

| AlexGeorgian1998 explică:

Am mobistel din Germania

| AlexGeorgian1998 explică:

Pai daca folosesc...sun dau mesaje...folosesc net(am net pe cartela) nu-mi vine de plata? e normal sa scrie asa?