| Dididss a întrebat:

Hei! Cum imi activez internetul pe telefon? Sunt pe cosmote (frog) si am sunat la 1234 si nu stiu ce optini sa aleg. Fundă :*

Răspuns Câştigător
| wishgranter a răspuns:

Trimiti la 1234 un sms cu textul A WNW si dupa aceea mai trimiti un mesaj fara text la 9691.

2 răspunsuri:
| sea14 a răspuns:

Trimiti SMS gratuit fara text la 9691.

| NeluSorin1234 a răspuns:

Daca ti-ai activat extraoptiunea nelimitat in reteaua frog, 3000 min si sms in cosmote si 75 min si sms in celelalte, ai si nelimitat in portalul web'nwallk (pentru navigare cu telefonul) si mai ai si 250 MB trafic internet (pentru folosirea telefonului ca modem pentru calculator). Pentru activare trimite un mesaj la 1234 cu textul A WNW si dupa aceea mai trimiti un mesaj fara text la 9691 pentru a-ti trimite setarile automat pentru telefonul tau, iar pentru modem setarile sunt ceva mai complicate. Daca nu ai activata extraoptiunea de care ti-am zis la inceput suni la 1234 si acolo la optiuni de date ai trei optiuni 50; 250MB si 1, 5 GB contracost de 3; 4 si 7 euro.