| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Cum pot sa imi incarc telefonul daca nu imi merge mufa la telefon.
Peste cateva zile merg in excursie si nu stiu cum sa incarc daca nu merge.
Mufa dea telefon am reparat-o de cateva ori si as mai duce-o doar ca in 2 zile ar fi gata, doar ca eu peste o zi merg in excursie si nu ar fi gata la timp, pufa telefonului si nu stiu cum sa il incarc.
Imi dati va rog soluți?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Eu vad trei optiuni ( care nu o sa iti placa ) :
1. Gasesti un telefon compatibil si iti incarci bateria folosind acel telefon.
2. UNELE telefoane noi au capacitati de incarcare wireless.
3. Incarci bateria... de la alta baterie. Info ( Metoda I ) : https://www.wikihow.com/Charge-a-Battery-Without-a-Charger
Fii atent sa potrivesti amperajul si voltajul bateriilor AA cu bateria telefonului!

*Daca bateria este incorporata, pasii 1 si 3 nu mai sunt valabili.

Mult noroc!

| klau074 a răspuns:

Găseşte un telefon identic si incarca bateria