| Alinaaaapp a întrebat:

Hei! Daca pun folie de sticla pe ecranul unui telefon deja zgariat, se va vedea ok?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai zgarauturi pe ecran, atunci probabil ai deja o folie pe el, de plastic.
In cazul ca pui o (alta) folie, aceea sa fie de STICLA, chiar daca este putin mai scump (montarea /schimbarea este gratuita la majoritatea service-urilor)!
De asemenea, este indicat sa-ti cumperi si o husa cu coperta (cu inchidere magnetica) pentru a-ti proteja telefonul in caz de cadere sau alt soc mecanic).

2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Va fi fix ca si fara folie, doar ca de acum va fi protejat.

| Alinaaaapp explică (pentru Bula):

Multumesc!