| marianaadriana a întrebat:

Hei, eu am un smartphone android, iar de curand am descarcat un joc in calculator dupa care l-am pus in telefon, iar cand sa-l instalez la "Acestei aplicatii i se permite sa:" imi apare si "Servicii cu plata:trimitere mesaje sms" ce vrea sa zica cu asta? jocul trebuie platit sau ce? dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Da, către orice număr. Probabil nu va trimite nimic, dar e posibil s-o facă. http://www.androidcentral.com/......ons-update
Singura metodă de a scoate aceste permisii este dezinstalarea aplicației.
Telefoanele root-ate pot evita aceste permisiuni.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Jocul poate trimite mesaje fără a cere permisiune.

| marianaadriana explică (pentru valentingb):

la oricine din agenda? :o