| anonim_4396 a întrebat:

Hei-hei! Am un telefon Galaxy Ace 2 din altă țară, a fost decodat, are android Jelly bean și vreau să-i fac o "revenire la setările din fabrică" deoarece a început să-mi facă multe figuri. Am două întrebări legate de asta:

1. Dacă fac asta, telefonul își pierde decodarea și va trebui să-l decodez din nou?
2. Va reveni la androidul cu care a ieșit din fabrică (Gingerbread)?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Salut,

Decodarea se face la nivel de firmware, adica daca il resetezi ramai cu androidul care il ai in prezent (JellyBean in cazul tau) si nu o sa iti afecteze cu nimic decodarea.