| lulu03 a întrebat:

Hei,lume! Am un S4 si de cateva zile se descarca mult prea repede. Spre exemplu seara 96%, iar peste 15 ore, in care a fost inactiv era 45%. Pana acum nu mi se intampla asa. Credeti ca mi s-a dus bateria? Daca as schimba-o cam cat ar costa? Si se va reseta telefonul daca o fac? Multumesc anticipat! kiss

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Vezi daca ai vreo aplicatie noua care mananca mult timp de procesor in background.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ori e din soft, ori bateria

| IseeVoices a răspuns:

Daca l-ai luat nou nu are cum sa fie bateria de obicei tine cam 2 ani, daca e luat la mana a 2-a schimb-o. Bateria e pana intr-o 100 lei, si daca schimbi bateria nu se va reseta nimic.

| m3m3sje a răspuns:

Ai pute sa incerci sa iti instalezi https://play.google.com/......ps/details
si sa vezi dupa daca mai ai aceasta problema daca nu se intampla nimic s-ar putea sa fie din cauza bateriei dar cel mai bine ar fi sa il duci la un service sa ii faca o verificare
Ps: ai grija si la aplicatii sunt unele care au si virusi sau care consuma f. mult

| DarkTwister a răspuns:

Da, e posibil sa se fi uzat bateria, si o baterie noua costa de la 30lei in sus, difera de la cine o iei

| crris890 a răspuns:

Daca nu ai semnal ti se duce bateria. De asemenea aplicatiile iti pot consuma din baterie precum si rezolutia maxima, gifurile de fundal. Sunt multe care iti mananca din baterie. Dar totusi consulta un specialist sau du-te cu el in magazinul de unde l-ai cumparat