| ilknur a întrebat:

Hei! ma ajuta cineva si pe mine? am o problema cu conexiunea la internet pe mobil ( ma refer la cea de la retelele wifi) acasa am wifi si de cateva zile cand incerc sa intru pe nete pe telefon nu merge, ma conectez dar nu pot intra pe nimic, treaba e ca pe PC imi functioneaza si merge si pe alte telefoane, iar telefonul meu se conecteaza si pe alte retele si merge. insa pe cea de acasa nu. ce as putea sa fac? mi s.a intamplat ca intr.o zi de dimineata sa mearga dar dupa cateva ore s.a oprit iar crying ce sa fac? funda

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Ilknur, frumos nume, asa te numesti? Sau doar pe TPU? Acum sa revin la intrebarea pusa de tine, daca ai wifi acasa, conectezi telefonul pe wifi, selectezi rețeaua, care este formata din username si parola ta, si cind dai on porneste si imediat se va conecta, daca nu va merge, atunci resetaeza telefonul, adica adu-l la setarile lui initiale din fabrica, dar atentie, daca faci resetare, trebuie să îi pui inapoi limba engleza, sau română, depinde in ce limbă este el acum, ce marca este telefonul? Succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Reseteaza telefonul am vrut sa zic.

| ilknur explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi, chiar a mers... pentru catva ore... si ca sa iti raspund la intrebare, nu ma numesc ilknur dar numele meu este un fel de traducere a acestui nume happy desi mi-ar fi placut sa ma numesc asa

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ilknur):

Sarut mina! Deci din nou nu merge? Multumesc pentru fundă.

| ilknur explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu... dar il rezolv eu cumva. Cu placerehappy