| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Hei. Merita sa mai imi cumpar Iphone 11 in 2021? Am auzit ca sunt telefoane foarte bune. Astept pareri de la posesori. Minusuri, plusuri. Etc.

14 răspunsuri:
| KazyAlberto a răspuns:

Salut,am eu iphone 11 de cand a aparut, se misca extrem de bine, calitatea camerei si a bateriei este super...se simte bine in mana
nu are minusuri din punctul meu de vedere.
funda?

| sierra1 a răspuns:

Ai banii - ia-l
vrei să faci impresie - ia-l
vrei să fii "altfel" (vezi doamne, am iphone) - ia-l
vrei să fii in trend - nu-l lua, a apărut doișpele
ești obiectiv și realist - nu-l lua (aceeași performanță e la juma' de preț in Android)

zic și iO CA_CO legul de mai sus: funda?

| MihaelaDart a răspuns:

Cumnata mea de la Iphone an la rand folosit, a trecut pe noul Samsung de care este extrem multumita, atat la calitatea fotografiilor, muzica, memorie si bateria care o tine foarte mult.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

O caruta de bani pentru un aparat foto

| StrongHeart a răspuns:

Deci eu nu ma pricep extraordinar la tehnologie dar din punctul meu de vedere nu, pentru ca ok, e iphone 11, are nu stiu cate functii,dar e doar un telefon,serios acum, mai pui un pic si iti iei un MacBook bun.
Daca esti genul dependent de telefoane si vrei sa ai cel mai tare model, ia-l, dar daca vrei un telefon bun, nu cel mai fita, atunci poti sa iti iei unul cu mai putini bani.

| Legion7X a răspuns:

Ce face unul de 1200 de lei face și iphone. Mare diferentă nu este, doar că nu gătește și spală vase.
Când o fi să se defecteze, pur și simplu se defectează.

| anamarialllll a răspuns:

E foarte bun și merita!

| Digikey a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa astepti 2024.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, nu e vechi.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru MihaelaDart):

Acum am s8 plus de aproape 3 ani. Cam sacadeaza. O prietena are iphone 6s de ani de zile si nu i se blocheaza deloc.

| MihaelaDart a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Daca iti mai stergi din aplicatiile pe care nu le folosesti, fotografii, muzica pe care nu ai mai ascultat-o de multa vreme, iti instalezi un antivirus pentru ati curata telefonul de gunoaie, sa vezi atunci ce bine iti va merge telefonul. Uneori isi revine si dupa ce dai resetare din fabrica, merge ca uns.
Cumnata mea are Samsung S20 si este fff multumita, nu s-ar intoarce la Iphone. Sa nu uiti ca la Iphone nu poti folosi aplicatiile de Android.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru MihaelaDart):

Stiu asta! Stiu ca pe Iphone nu poti descarca muzica de pe google, nu poti primi prin bluetooth. Doar cumpara prin Apple music. De aceea Iphone-urile sunt printre cele mai sigure telefoane. Eu am nevoie de un telefon de zi cu zi. Sunt fana smartwatch-uri, si de aceea voiam Iphone pentru ca Apple watch nu functioneaza cu Samsung. Stiu ca Samsung e bun. Nu zic nu. Ceea ce nu imi place la S20 e felul cum arata. Doar atat.
Anyway. Multumesc pentru sfaturi.

| MihaelaDart a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Erm', ce pot sa zic daca o ti pe asta, orienteaza-te pe Iphone, daca tot o dragi pe asta laughing.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru MihaelaDart):

Ma mai gandesc?