| charles1986 a întrebat:

Hei mi-am luat o cartela cu numar recent si din greseala am rupt-o, nu ii stiu numarul dar se poate recupera numarul nu de alta dar am credit pe ea? Daca da cat ar costa sau e gratis la Orange?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi merge la operatorul de telefonie ( la o reprezentanţă Orange/OrangeShop ) cu cartela + CI şi ceri altă cartelă SIM.
Te poate costa în jur de 30 lei ( în funcţie de reprezentanţă )...

Toate cele bune.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Mergi cu cartela SIM si un act de identitate in cel mai apropiat shop Orange si colegii nostri vor verifica situatia si te vor ajuta.
O zi buna,
Orange helper

| charles1986 explică (pentru OrangeHelper):

Cat m-ar costa?

| OrangeHelper a răspuns (pentru charles1986):

Salut,

Inlocuirea cartelei SIM PrePay este gratuita in cazul in care:
• numarul PrePay are o vechime mai mare de 1 an in reteaua Orange,
• numarul PrePay a avut un consum mediu anual mai mare de 40 EUR,
• numarul PrePay nu a mai beneficiat in ultimii 2 ani de o schimbare gratuita a SIM-ului.

Daca acel SIM inca nu are o vechime de 1 an in retea, inlocuirea se face contra cost: 7 EUR (la care se va adauga TVA-ul).

O zi buna,
Orange Helper

| nicusor95 a răspuns:

Daca mai ai seria de la ea iti vor da alta cartela pe gratis, dar daca nu mai ai probabil ca nu se mai poate face nimic.dar merita sa incerci la un service din asta Orange