| ByaTweety a întrebat:

Hei happy Mi-am scapat telefonul in toaleta,dar l-am scos imediat si i-am scos bateria,l-am sters si l-am tinut in orez toata noaptea cum am citit pe net, dimineata l-am bagat la incarcat si s-a deschis,se incarca, dar nu imi merge butonul din mijloc si touch-ul, ce as putea sa ii fac? Credeti ca mai poate fi reparat?

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îți recomand să-l mai lași la uscat (fără baterie) măcar încă 24 de ore. Preferabil pe un prosop pus deasupra unui calorifer.
Dacă tot n-o să meargă... la service cu el. Posibil să se fi oxidat ceva contacte.

| KoKoKoKoKoNut a răspuns (pentru mihai69):

Eu iti recomand sa il mai lasi in WC vreo 2 ore

| mihai69 a răspuns (pentru KoKoKoKoKoNut):

Iar eu îți recomand să-ți schimbi ochelarii. Sau să mergi la oftalmolog dacă nu ai încă. Dacă nu vezi nici ce scrie aici, roagă un prieten să îți citească. Inclusiv restul mesajelor, de sus în jos, ca să auzi că eu nu am nicio problemă cu obiecte scăpate în vasul de toaletă.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sa arunci orezul.

Răspuns utilizator avertizat
| mimi a răspuns:

Eu mi-am spalat telefonul in masina de spalat happy Nu mergea de la inceput, dar l-am lasat cateva zile la uscat si s-a pornit.

| darrio2007 a răspuns (pentru mimi):

Serios? Am sa-l bag si eu la masină.

| mimi a răspuns (pentru darrio2007):

Numaidecat

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Pune-l pe un calorifer/soba împăturit in ceva dar nu prea gros, și lăsăl acolo sa se usuce bine după încearcă iar, e posibil sa mai fie umed, iar de reparat poate fi reparat, aproape orice poate fi reparat, dar depinde de ce telefon este, cat costa el și reparația daca merită.

| KoKoKoKoKoNut a răspuns:

Te jucați pe telefon in timp ce erai pe vecie?

| Cosmin_Bazon_1990 a răspuns:

Da poate fi reparat.La un centru specializat.PS nu îi spună că l-ai scăpat in toaleta

| myhayalex99 a răspuns:

Un alt truc ai putea sa il pui deasupra la aragaz si sa il invarti pana se evapora aburul.