| George_Ionut_1997 a întrebat:

Hei, salut! Nu de mult, am descarcat pe telefon (Sony Xperia L) jocul Real Racing 3. Imi merge fara probleme... Dar, oprindu-ma la un hotel unde aveam wi-fi, m-am gandit sa-mi downloadez toate fisierele (toate masinile, mapele - acolo "download all assets"). L-am lasat cam pana la 60% si a trebuit sa plec, asa ca am oprit downloadul, gandindu-ma ca il va continua data viitoare de unde a ramas... Acum cand deschid jocul imi spune ca "RR3 s-a oprit".Asa ii arata si prietenului meu dupa ce a facut la fel ca mine. Ma gandesc sa nu se fi crash-uit. Acuma, cum fac sa-mi salvez progresul? Sau daca nu se poate, pot downloada de pe net toate assets-urile si la le bag in telefon? Daca da, in ce fisier trebuie sa le bag?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuia sa te autentifici din joc la facebook sau google plus ca sa sincronizeze salvarile.

| George_Ionut_1997 explică (pentru sltlp):

De fiecare data cand m-am autentificat la facebook sau g+ mi-a dat crash... Acuma nu m-am mai autentificat si se pare ca nu s-a mai oprit de vreo 2 zile.

| catalin231998 a răspuns:

Salut incearca sa pornesti jocul cu wifi pornit. Am si eu aceeasi problema. Porneste jocul cu wifi. Daca nu il pornesti cu wifi nu iti merge. Inainte mergea si fara wifi, am descarcat toate componentele si acum cand pornesc jocul fara wifi imi da ca s-a oprit. Daca il pornesc cu wifi merge. Sa imi spui daca merge cu wifi pornit.

| George_Ionut_1997 explică (pentru catalin231998):

Cu wifi pornit merge... Dar se pare ca pentru ati functiona fara net nu trebuie sa te autentifici in joc cu facebook sau g+... Poate gresesc, dar asa am observat.