| UnaDinMultime a întrebat:

Hei,salut!
Vreu sa ma ajutati,deci am un incarcator universal ca sa sopun asa happy Am incercat sa imi incarc un alt telefon cu acel incarcator si nu merge, adica incarca uneori dar foarte greu.Care este problema sau cum pot sa fac sa mi se incarce telefonul.
urgent!
dau funda la cel care raspunde cel mai repede si cu un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Nu folosi niciodata incarcatoare universale. Mai ales daca sunt de tipul ala cu ecran lcd, de alea sa fugi intotdeauna. Foloseste mai bine un incarcator original de la alt telefon, cu aceeasi mufa. Daca un telefon merge incarcat cu respectivul incarcator si al tau nu, inseamna ca problema e la telefonul tau, ori mufa usb mama ori e o defectiune in circuitul de incarcare. In ambele cazuri, daca nu e vina incarcatorului trebuie sa mergi cu telefonul la un service, altceva nu ai ce face (ma indoiesc ca ai cunostinte si experienta in electronice si lucrul cu componente smd)