| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Telefonul meu android e Brick, aha, nu ştiu cum am reuşit.
Îmi apare "Encryption Unsuccessful", am căutat ghiduri cum să-l repar, acum nu mai sunt aşa sigură că pot să-l fac eu.
Aţi păţit? Mă poate ajuta cineva? Ah, şi da, telefonul e încă în garanţie, dar nu vreau să-l trimit la reparat.
Dacă îmi bag eu nasul prin setări şi nu pot să-l repar, mai pot să-l trimit la reparat prin garanţie?
Bine, acum una câte una.
1. Cum îl repar? nu-mi daţi ghid de pe net, că le-am urmat deja sad

Răspuns Câştigător
| Gunoi a răspuns:

Bună Lia poți să intri în recovery? Acolo ai putea da advance-wipe dalvik cache. apoi back wipe cache și wipe data factory reset happy
Ai încercat asta?

| anonim_4396 explică (pentru Gunoi):

Bună happy.
Fck it, am încercat asta deja.
N-am nicio idee ce să-i mai fac.

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In primul rand spune-ne ce ai facut cu el de a devenit brick: incercare de rootare, incercare de instalare imagine de recovery, incercare de instalare de sistem de operare? Ca daca n-ai facut asa ceva si ai ales pur si simplu cifrare n-ar fi mare lucru.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Păi aici e problema, era la încărcat şi când l-am aprins mi-a apărut chestia aia cu "Encryption unsuccessful" şi implicit singura chestie pe care puteam să o aleg era "Reset phone".

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate si-a facut singur (automat) upgrade la Android 5 si acest lucru a esuat. De obicei upgradeul are mai multi pasi si banuiesc ca imaginea de recovery e inca functionala, deci daca pui pe cineva care se pricepe ti-ar putea instala Androidul facut special pentru telefonul tau.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Cred că îl rezolv eu...cu un ciocan de nu se vede laughing.
Şi ar putea să fie altceva, gen ceva se repară mai uşor? Adevărul e de când mi-am luat telefonul nu m-am uitat dacă are nevoie de update.

| LoveSleep a răspuns:

Ai incercat cu "One click unbrick"?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu cred că merge din moment ce nu-mi recunoaşte telefonul când îl conectez la pc.
Nu am fost în viaţa mea mai nervoasă laughing.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că poți să-l rezolvi singura. De fapt, sigur nu poți. Trimite-l la service.
Oricum, privete partea bună: Te-am luat la 100 doors laughing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Şi priveşte şi tu partea bună, am pierdut absolut tot ceea ce puteam să-ţi dau laughing.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, uita-te pe aici :))
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391829

(Npb, le rescriem noi :>)

| Gunoi a răspuns:

Hmm înseamnă că îți este afectat sistemul de operare, îmi poți spune ce telefon ai?