| adrianionut49 a întrebat:

Ajutati-ma va rog. Cand vreau sa descarc o aplicatie pe android (pe telefon) imi apare o fereasta care spune,, Nu s-a putut instala in dispozitivul de stocare USB sau pe cardul SD". Ce inseamna, la multe aplicatii imi apare aceasta fereasta dupa ce se termina de se descarcat acea aplicatie. Ce sa fac, ce inseamna, cum sa rezolv problema.

4 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Cumva telefonul tau nu citeste cardul SD. Sau ai bifat o optiune ca toate aplicatiile sa se instaleze direct pe SD si pentru ca nu il poate accesa da eroare.
Baga SD-ul intr-un calculator, copie tot ce ai pe el si formateaza-l dar de pe pe telefon.

La mine a functionat dupa ce nu puteam accesa niste foto de pe card iar din aceasta cauza telefonul se misca precum o testoasa.

| adrianionut49 explică (pentru einsteinchen):

Am facut asta insa nu am salvat ce e pe telefon si mi s-a sters tot insa infine, dar altceva nu mai exista sau trebuie sa-l duc la reparat? Nu pot instala aproape nimic, doar cele facute recent ma lasa si cele ari deloc.

| einsteinchen a răspuns (pentru adrianionut49):

Mai sigur, reinstalare soft.

| lablocsuperfan a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema. Du-te la reparat cu el sau la cineva care se descurca cu chestii din astea. Sper ca te-am ajutat.