| DilimanMario a întrebat:

Hei TPU, ajutor, dau funda. Am un telefon Samsung galaxy es 7 edge auriu nou si i-am dat resetare si îmi cere adresa de emeil ce a fost înainte si n-o stiu si fara ea nu ma lăsa, ajutor, va rog, dau funda.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca era nou de ce i-ai dat resetare? Am telefon de 1 an si nu i-am dat niciodata. Incearca sa ti-o reamintesti.

| gelu1970 a răspuns:

Nou cu un cont google pe el?

| Bogdan70001 a răspuns:

Deci de aici trebuie sa stii ca nu exista vreo metoda pentru incepatori sau ceva sa poti face fara putine cunostinte

Ai variantele urmatoare
1) Flash-uiesti pe el un firmware din alta tara (posibil sa nu mearga)
2) Schimbi placa de baza
3) Flash-uiesti alt Custom ROM (de preferat stock daca gasesti) (daca metoda 1 nu a mers)
Alte variante eu ma indoiesc ca ai

Funda? Daca nu te pricepi il duci la un GSM si te asigur ca va folosi una dintre metodele de mai suswinking