| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu.am mare nevoie de ajutor.acum vreo doua luni am avut cost la telefon vreo 5 milioane jumatate.am stat mult pe internetul telefonului si asta a fost.acum am dat mesaj la 1515 si la pranz imi arata cost aditional 0.80euro.acum imi arata 1.10 euro.ce se intampla? de unde este acest cost? nu am depasit absolut nimic nici minute nimic iar pe net n am mai stat nici un minut.ce se intampla ajutor sad

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

=)) Cine te pune la sexuiala prin telefon, ha? 1515 am glumit, mai jos ai un blog unde multi ca tine isi spun nemultumirile fata de serviciul respectiv
Dar sa stii ca daca apelezi din alta retea 1515 iti raspunde o voce suava care te ispiteste sa cazi in pacat si nu alta http://www.turdanews.net/bloggelu/2008/10/14/atentie-la-facturile-cosmote/

| LauraBlue94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica sexuiala? Si ce cei de la 1515 iti taxeaza? am dat mesaje multe la *151#.de la asta?

| anonim_4396 explică (pentru LauraBlue94):

Mai, in ce priveste sexuaiala am scris ca am glumit dar ti-am trimis mai jos o adresa, ai dat click pe ea?

| LauraBlue94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,m am uitat.mersi :* dar ma gandesc ca e din 2008 si fiind mai vechi. poate au mai rezolvat din chestii pana acum..in 5 ani.o sa vad sper sa fie bine.multumesc mult.:*

| anonim_4396 explică (pentru LauraBlue94):

De ce nu le faci reclamatie la protectia consumatorului? multi au castigat abonamente gratis din cauza asta

| LauraBlue94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta voi face daca continua sa creasca fara sa fiu eu de vina.am si emotii sa ma uit din nou cat am de plata.ma scoate din sarite.in orice caz, tare as mai vrea sa reziliez contractul dar cer despagubiri destul de mari.nu mai conteaza, vreau sa revin la cartela. abonamentele sunt cele mai mari porcarii.mersi sper sa se rezolve:*

| anonim_4396 explică (pentru LauraBlue94):

Nu mai lasa pe maine ce poti face azi

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Daca ai smartphone, internetul este oricum pornit si probabil s-au updatat automat diverse programe. Suna la 1234 pentru a intra in contact cu un reprezentant relatii cu clientii cosmote.

| LauraBlue94 a răspuns (pentru MihaiEdy1993):

Am iphone.si internetul abonamentului il tin mereu inchis de cand a venit factura imensa.cum se updateaza asa din senin? si de ce imi ia bani? mersi

| Lavvvo a răspuns:

Sunt pe cosmote de aproape un an si nu am patit-o.Incearca sa iti iei un antivirus bun la telefon, poate ai un virus.

| LauraBlue94 a răspuns (pentru Lavvvo):

Virus sa ia bani? de unde?

| Lavvvo a răspuns (pentru LauraBlue94):

Poate genera costuri suplimentare.