| Zazon1243 a întrebat:

Hei,TPU am nevoie de mare ajutor.Am facut o prostie(voiam sa fac o farsa)si am declarat telefonul surorii mele ca pierdut prin contul google si am pus o parola prin care sa pot sa deblochez telefonul deoarece l-am blocat.Acum cand am blocat telefonul cu parola am scris-o gresit si acum nu mai stiu care e parola.As reseta telefonul dar sora mea are in telefon 5.000 poze si nu vrea sa le piarda.Nu as putea sa resetez telefonul si in acelasi timp sa salvez si pozele?

10 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Este posibil insa procesul este extrem de complicat si mai mult ca sigur nu o sa-l poti realiza.Cel mai bine il duci la un GSm, acolo sigur il vor face, iar daca spun ca nu il pot face fara sa stearga telefonul sunt vai de ei

| Zazon1243 explică (pentru Bogdan70001):

Dar daca nu o sa ma creada ca telefonul este al meu? si ei cum pot sa treaca de parola pe care am pus-o?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Zazon1243):

Mane asculta-ma ca nu ii intereseaza daca este telefonul tau sau nu.Tu daca-i platesti ei nu o sa zica nimic. Eventual daca aduce in vorba treaba asta le dai putin mai mult si gata

| Zazon1243 explică (pentru Bogdan70001):

Si cam cat crezi ca trebuie sa platesc?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Zazon1243):

Nu stiu

| Zazon1243 explică (pentru Bogdan70001):

Gata,am rezolvat mi-am dat seama ca se iau in considerare doar primele 10 litere din parola

| QElenaBoghiu a răspuns:

Este posibil. Doar dacă intri pe el din pc printr-un cablu de date.

Intri pe el si ii salvezi pozele pe pc. Și ii dai resetare.

| cfrtobias a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Pai daca nu stie parola si nu intra sa salveze date poate salva?

| Zazon1243 explică (pentru QElenaBoghiu):

Nu pot sa intru pe el de pe pc deoarece nu am usb debugging activat

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca pozele sunt pe card, un reset nu sterge cardul