| Johannaaa a întrebat:

Hei TPU, am o problema..am un Samsung galaxy mini si nu imi citeste cardul. Am un microSD HC de 4Gb de la Kingston si cand il pun in telefon imi spune ca nu a detectat nici un card SDstraight face ce sa fac?sigh Tin neaparat sa mi-l citeasca..nu vreau raspunsuri gen:,, cumpara altul" pentru ca aveam niste lucruri importante pe el..va rog un raspuns folositorr!
funditaa!:*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alin4uuu a răspuns:

Salutare, cardul pe care il ai e de clasa 4 adica viteza pe care o care la citire e foarte mica si telefonul nu l recunoaste asa ca nu prea mai ai ce sa faci decat ori iti iei alt card dar nu de clasa 4 ori bagi cardul in alt telefon. acum faci cum vrei bafta

| Johannaaa explică:

Am bagat cardul in telefonul in care era atunci cand mergea si imi spune sa pun parola cartelei de memorie, dar nu are parola..adica eu nu i-am pus..si nu stiu ce parola sa pun...:-s