| BlackX0 a întrebat:

Am o problema cu castile mele. Le-am primit la un S7, dar intre timp mi-am schimbat telefonul cu un Iphone 7 plus la care am stricat castile. Din cauza asta acum le folosesc pe cele de la S7 cu adaptorul, insa de fiecare data cand le pun in telefon fac un sunet ciudat ca un fel de bipait infundat. Stiu ca nu telefonul e problema pentru ca am incercat si pe telefonul surorii mele; si nici adaptorul. Dupa un timp de cateva secunde sau minute, sunetul dispare. Ce credeti ca ar putea fi?

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Pai nu sunt "chiar"compatibile!
Se poate folosii foarte bine de la iphone pe Android, dar de la Android la iphone, ..mai greu!
poti arde ceva-castile sau telefonul.

| tamulici a răspuns:

Atunci, vizibil e problema căștilor. S-ar putea să aibă un deficit la conexiunea cu Ios, atâta timp cât își revin, eu zic să nu îți faci griji.