| Tinca_Casandra_2000 a întrebat:

Am o problema cu telefonul la incarcare,)-am pus la incarcat in loc sa se incarce se descarca am crezut ca e de la incarcator am cumparat incarcator dar nu pentru telefon pentru ca nu am gasit.l-am lasat toata noaptea la incarcat cand m-am trezit de abia ca era 50% fara sa ma ating de el fara sa il deranjez, si tot asa facea. Am cumparat baterie noua.si tot asa face...Ce are?

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Poate fi din mai multe motive:
1. portul usb avariat>contact imperfect>incarcare defectuoasa; solutie: mergi cu telefonul la un service autorizat sa iti schimbe portul usb
2.eroare in sistemul de operare; solutie: incearca prima data sa resetezi telefonul (factory reset)
3.baterie noua neformatata: unele baterii necesita formatare, asta insemnand sa le lasi in telefon la incarcat atatea ore cat scrie in indicatiile care au venit cu bateria, fara sa folosesti telefonul sub nici o forma, doar sa te uiti la ora

| Tinca_Casandra_2000 explică (pentru Arthiom):

Probabil e de la sistem, mi-a dat sa fac actualizare si de atunci tot asa face

| Arthiom a răspuns (pentru Tinca_Casandra_2000):

Atunci fa downgrade la sistemul de operare.