| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU sad
Am o problema cu telefonul :'( Vineri seara a inghetat ecranul si am scos bateria pentru al reporni, dar dupa ce bagam codul pin statea cateva minute apoi scria "USIM eliminat" ce fac? :s
Funda

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Cartela ta din telefon este intreaga?
Sau este posibil ca slotul cartelei sa fie deteriorat!
Poti merge la un service si sa intrebi de aceasta problema, iar ei iti vor spune ce este de facut.
Cu siguranta ai o problema de natura fizica (hardware) la telefon.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dennisz):

Cartela? Da e intreaga
Am pus alta cartela in telefon si mergea si daca pun cartela mea in alt telefon imi spune ''USIM eliminat'' adica acelasi lucru crying

| Dennisz a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este clar!
Trebuie sa mergi la operator(Vodafone, Orange, cosmote, depinde pe ce retea esti) si sa le spui ca ti sa demagnetizat cartela, si doresti sa ti-o schimbi.
Iti vor da alta cartela cu acelasi numar, si gata! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dennisz):

Ms :*

| Dennisz a răspuns (pentru anonim_4396):

Placerea este de partea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dennisz):

Cartela gratis?

| Dennisz a răspuns (pentru anonim_4396):

DA, depinde de operator, si de cartela ta, daca este prepay sau abonament.
Spre exemplu, la Orange indiferent de cartela, ei ti-o schimba fara vreo plata anume.(cel putin la Orange Shop-ul pe care il frecventez eu, dar nu stiu daca la toate este asa, oricum, te poti interesa mai intai la ei, apoi poti lua o decizie, daca iti iei alta cartela, cu numar nou, sau nu! ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dennisz):

Aha eu sunt pe Orange happy
...mercii mult :*

| Dennisz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai este perfect!
Te interesezi si decizi ce faci.
Cu Placere!