| bossalecs a întrebat:

Hei, TPU am si eu o intrebare, care model de procesor pentru telefon este mai bun Dual Core sau Cortex A9 Dual Core, si daca imi mai puteti spune dintre Samsung galaxy trend plus si Samsung galaxy s3 mini, care este cel mai bun?
Ma putei ajuta, va rog?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce fel de Dual core e primul, si ce frecventa au. Daca compari doua procesoare dual core asemanatoare, ia-te dupa frecventa. (nu intotdeauna, dar in cele mai multe cazuri).
S3 mini si trend plus au cam aceleasi caracteristici, dar trend plus-ul e ceva mai nou, pot include un card mai mare, procesorul e putin mai mare, are ceva mai multe avantaje. Daca iti iei, recomand eMAG, daca nu-ti place il poti returna:
http://bit.ly/1p2x0G8

| bossalecs explică (pentru CM7YRE):

Mersi, oricum tot de pe eMAG voiam si eu sa-l iau