| TombRaiderfan a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o intrebare: ce telefon imi recomandati? Ultimul meu telefon are vreo 3 ani (Sony Xperia X) de cand il folosesc si, desi merge foarte bine si nu am intampinat nicio problema in utilizarea lui, cam vreau sa il schimb asa ca vreau niste sugestii din partea voastra. Credeti ca IPhone-ul merita? Ce parere aveti? Vreau un telefon bun, care sa fie si "trendy" dar si avansat in acelasi timp, sa aiba acel ceva care te face sa zici "oau!" cand vezi cat de bun e.

6 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Specifică pretul in care vrei sa te încadrezi

| TombRaiderfan explică (pentru Sekim):

In jur de 1000-3000 lei, cam asa ceva. Nici sa fie prea ieftin, dar nici prea scump, doar sa fie un pret accesibil.

| Sekim a răspuns:

Salut
In bugetul menționat de tine, iti recomand Huawei P20 Pro care este la pretul de 26 milioane pe PcGarage. Poate este mai ieftin pe alte site dar eu cumpăr doar de la PcGarage. Asta este o optiune. iti recomand la un pret putin mai mic, Samsung Galaxy Note 8. Ambele telefoane sunt niste telefoane excelente care se descurca bine la orice capitol. Daca vrei un telefon cu buget mai redus Samsung Galaxy m20, scos în 2019. Un telefon excelent la pretul sau de 12 milioane sau mai putin(la asta nu am verificat). După părerea mea Iphone este prea complicat si este ok calitate/pret ( la calitate nu ma refer materiale). Acum. tu alege ce crezi dar astea sunt cele mai bune. Baftăhappy

| Marcelian43 a răspuns:

Daca vrei calitate, si ceva care nu se poate virusa usor alege iPhone X.( poze superioare Samsung)
Dar daca ai planuri de a crea jocuri si alte chestii, Samsung.

| TombRaiderfan explică:

Raspuns (cam intarziat): pana la urma mi-am cumparat un Sasmung Galaxy A9 care merge super. Mersi mult pentru sugestiile voastre oricum! Chiar apreciez laughing))

| IamPanda55 a răspuns:

Eu te as sfatui sa te uiti la review uri pe Youtube sa vezi fiecare cum se misca si asa. Si de asemenea poti sa treci prin magazine si le incerci.
Din punctul meu de vedere si din experienta, iPhone ul merita sincer. Eu il am din 2016 si desi mi-a cazut in apa, se tine bine laughing chiar se nisca super repede, memoria nu mi s-a ocupat inca total, calitatea pozelor e super (modelul meu e SE). In general iPhone se misca repede. Singurul lucru e ca nu poti descarca orice de oriunde din motive de securitate, dar nici nu dai de virusi. Eu as zice ca iPhone 8 plus sau X sunt modele destul de bune si de avansate, au si un design superb. Sau ceva de la Huawei. Multa bafta, sper sa faci alegerea corecta pentru preferintele tale❤️