| Roby_Roby_1996_FqqI a întrebat:

am si eu o intrebare...
de curand mi-am cumparat un Samsung galaxy core alb
si mi-am descarcat eu cateva aplicatii.un antivirus ceva si acum imi tot apare "no internet connection" in josul ecranului fara motiv...nu am datele mobile activate sau wifi-ul si nici nu folosesc ceva care sa necesite internet...help pls! funda!

Răspuns Câştigător
| CaLyStuu a răspuns:

In cazul de fata, daca ai luat virusi, ca pe android e posibil, ti-as recomanda sa ii dai o resetare.
Resetarea se face in modul urmator :
1. Intri im meniu si du-te la setari.
2. Cand ai intrat in setari, te duci la Creare copii de rezerva. ( mai scrie ceva pe acolo si nu mai stiu big grin ).
3. Vezi ca jos o sa iti apara Ravenire la setarile din fabrica. Dai acolo.
Si apoi iti reconfigurezi telefonul.

Atentie!
Daca contactele tale sunt salvate pe telefon, e posibil sa le pierzi. Posibil sa pierzi si melodiile. E bine sa salvezi tot ce vrei in calculator, si dupa aia poti da linistit resetare. Sper ca ti-am fost de folos!

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Vezi daca ai activate :
trafic de date
wifi in cazul in care esti conectat la un router prin wifi
in caz afirmativ, dezinstaleaza antivirusul ce ai instalat. probabil ca e cel ce iti taie conexiunea.