| Adelina1998B a întrebat:

am si eu o nelamurire, de la un timp am observat ca am niste pete pe ecranul telefonului Samsung Galaxy S2 Plus, adica doar pe fundal negru se vad. nush daca a fost asa inainte sau recent. si se vad doar daca te uiti atent. ii o problema asta?. mentionez ca doar pe fundal negru se vad ..si nu s-a crapat ecranul si nici zgariat nu ii deloc. oare din ce cauza?. va rog frumos sa ma ajutati ca nush daca ii o problema sau nu si sa imi spuneti din ce cauza credeti ca sa fiu si eu lamurita, va multumesc mult. kiss.

Răspuns Câştigător
| paulik12 a răspuns:

Daca sunt "petele" foarte mici de marimea unor puncte, atunci acele puncte sunt pixeli.Au aparut, doarece ai apasat prea tare cu degetul pe ecran sau ai avut telefonul in buzunar, si ai avut chei, alt telefon, sau mai stiu eu ce. Nu e nimic grev daca sunt cativa pixeli, dar incearca sa nu mai apesi foarte tare pe ecran. De aici si expresia:"S-a mai dus un pixel'. happy Fundita? big grin