| mada13hs a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt in vacanta in Turcia si nu inteleg de ce nu ma pot conecta la wi-fi de pe telefonul meu. Roaming ul este activat, iar de pe telefoanele parintilor si de pe tableta pot. Cand m am comectat de pe ale lor mi s au cerut numarul camerei si e mailul, iar cand am incercat si la mine nimic. Ce sa fac?
Va multumesc! Dau fundita happy

3 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Roaming-ul nu are a face cu wi-fi-ul. Dacă wi-fi are semnal prost, nu vei recepționa semnal. Mergi mai aproape de modem și vei avea succes (dacă are parolă, cere parola).

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! verifica daca ai semnal!

| mada13hs explică:

Wi fi ul merge foarte bine peste tot în hotel. Am semnal și îmi arata ca sunt conectata dar nu merge atunci când vreau sa intru pe net.