| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

Hei TPU... Am telefonul Samsung galaxy ace +... nu am internet pe el. Dar eu stiu ca te poti conecta la wireles ca sa poti sa ai net. mi´a spus ca mai pot intra pe internet prin cablu usb. dar nujt cum sa fac.
2. Am activat Wi fi de pe telefon si imi aparea sa ma conectez la alte retele. dar cand vroiam sa intru imi aparea 'securizat cu WEP la UPC. cUM sa fac sa am internet pe telefon prin wi fi sau cablu usb? se poate?

Răspuns Câştigător
| MihaiValcea a răspuns:

Salut! Am si eu acest telefon ca tine numai ca al meu e galaxy ace (fara +) Iti apare securizat cu Wep deoarece reteaua wireless la care vrei sa te conectezi are parola. Trebuie sa dai connect pe retea si sa introduci parola! Sii in ceea ce priveste conectarea prin cablu USB trebuie mai intai sa te abonezi la Pachet de date ( adica daca ai un abonament la o retea de telefonie mobila poti sa intri pe internet si de pe calculator folosind telefonul ca modem!