| anonim_4396 a întrebat:

Am un Huwei P8 Lite de ieri si ma uitam prin setari. Am vrut sa vad cum functioneaza parolele si i-am pus o parola. Nu am neaparat nevoie de una...dar cand am revenit in setari sa o scot..nu merge! Nu ma lasa... spune ca este dezactivat de administrator din cauza politicii de criptare etc.
Nu sunt obisnuita sa stau sa bag mereu parola...deci ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, asta necesită artileria grea
Mergi la "Blocare ecran&Parole" apasă pe Parolă și setează un model (după model te pune să alegi un cod, îți pui codul).
Blochezi telefonul, îl aprinzi iar și desenezi modelul de 5 ori greșit, după ce trec alea 30 de secunde și poți băga iar codul, bagi codul ales după model și o să-ti dezactiveze toate parolele, astfel telefonul rămâne pe niciuna.

8 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ce versiune Android are?

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

6.0

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Seteaza un model (acela cu 9 puncte) si pinul de rezerva.
Blocheaza ecranul si apoi greseste modelul pana iti cere pinul. Dupa ce bagi pinul, modelul iti va fi sters si vei fi trimis sa pui o parola noua. Atunci pur si simplu poti sa iesi din ecranul respectiv, fara sa setezi alta parola.

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

Din pacate ai raspuns un pic mai traziu si am dat deja funda. Oricum iti evaluez raspunsul si multunesc mult de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, am pățit la fel
Intră la setări -> setări avansate -> securitate și șterge acreditările.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am facut cum ai spus iar situatia nu s-a schimbat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! A functionat perfect! big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, asta necesită artileria grea
Mergi la "Blocare ecran&Parole" apasă pe Parolă și setează un model (după model te pune să alegi un cod, îți pui codul).
Blochezi telefonul, îl aprinzi iar și desenezi modelul de 5 ori greșit, după ce trec alea 30 de secunde și poți băga iar codul, bagi codul ales după model și o să-ti dezactiveze toate parolele, astfel telefonul rămâne pe niciuna.

| NuAmUsernameee a răspuns:

Da-i un reset din fabrica