| σανδθ_αλε_1998 a întrebat:

Hei TPU, am un Hyundai Tiger 6",cu două sim-uri,dar eu am băgat decât unul și nu prind deloc semnal la mine in cameră. Daca ma duc la bucătărie sau în altă cameră imediat prind,am scos simul din el si l-am bagat in alt telefon si imediat a prins full semnal. Puteți să mă ajutați cum pot sa prind semnal, trebuie sa bag si cea d a 2 a cartelă în el? Dau funda!

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Probabil peretii camerei tale sunt prea grosi. N-are legatura semnalul cu cate cartele ai in telefon.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Intensitatea semnalului NU are nici o legătură cu nr SIM-urilor din telefon!

Eventual, încearcă să muţi SIM-ul în celălalt slot...
Dar, cel mai probabil, în camera ta este mai slab semnalul ( ori telefonul are un defect ).

Toate cele bune.

| FanLenovo a răspuns:

Multe telefoane au probleme cu semnalul.

Daca ai garantie poti vorbi cu cei de la service sa incerce sa ii schimbe receptorul.

| σανδθ_αλε_1998 explică:

Am uitat sa mentionez ca l-am luat Din Spania la liber. E gen mini tabletă.