| Aura_Monica_1990 a întrebat:

Am un iPhone 6s și i-am pus folie de sticla de curând. Astăzi am observat ca într-un colț folia este puțin Sparta! Nu se simte la deget și nu se vede decât dacă te uiți foarte atent! Sa spart folia sau ecranul telefonului? Este vreo problema dacă las folia așa Sparta? Dau funda! Vreau răspuns rapid!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Folia s-a spart, ar trebui sa o dai jos, si sa lasi telefonul asa cum l a facut fabricantul adica fara folie, daca era spart displayul apăreau dungi pe ecran si in scurt tipm nu mai mergea telefonul, deoarece acele dungi odata apărute pe un display stricat, se intind pe tot ecranul afectind serios functionarea telefonului, exact ca si cancerul la om.

| Aura_Monica_1990 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar este vreo problema dacă nu o dau jos?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Aura_Monica_1990):

Da, folia de sticlă preseaza si apasă tare displayul fragil al telefonului, fiind sticlă dură, tot din cauza foliei de sticlă sunt ingreunate aplicatiile telefonului. Multumesc pentru fundă, ce varsta ai? Scuza mi indiscretia.

| Aura_Monica_1990 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este contul meu! I-am cerut unei verișoare sa îmi dea contul... Vârsta nu se spune! Astazi am găsit spărtura. Folia o voi da jos duminica! Mulțumesc din nou!

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Daca nu afecteaza touchul, adica totul merge ok pe partea aceea si nu simti ca ar afecta folia intr-un fel negativ functionarea lui poti sa lasi folia acolo ca nu se intampla nimic.
Am o gramada de cunostinte cu folia de sticla crepata si inca o utilizeaza asa fara nici o problema.

| Aura_Monica_1990 explică:

Am nevoie urgent de răspuns! Dau funda!